Jakie są koszty założenia własnej witryny internetowej?

Ile kosztuje zaprojektowanie strony www? To dosyć częste pytanie klientów. I nic dziwnego – cena jest jednym z głównych czynników decyzji zakupowych.
Jak w każdej branży, cena zależy od wielu czynników. Wycena projektu związana jest głównie z wielkością, złożonością oraz przeznaczeniem danej strony.

Cena strony może wynosić 650 zł netto lub nawet kilka tysięcy złotych. Jednakże, aby zaoferować klientowi wstępną wycenę musimy poznać jego wymagania, z których wynikają czynniki cenotwórcze.

Cennik stron www

Studio FI posiada dwie oferty w zakresie obsługi klienta w procesie projektowania stron:

  • – oferta pakietowa, z którą można się zapoznać na stronie Cennik,
  • – oferta indywidualna dla klientów pragnących zaimplementować na swojej stronie nietypowe funkcjonalności,

Pomoc w sprecyzowaniu wymagań dla projektowania stron

W większości przypadków po otrzymaniu zapytania o cenę staramy spotkać się z klientem, aby pomóc mu sprecyzować wymagania techniczne co do strony www. Poznajemy wówczas również cele jakie klient chce osiągnąć za pomocą strony www w bliższej i dalszej przyszłości.

Ustalenie wymagań technicznych to jeden z elementów poprzedzających tworzenie i projektowanie stron www. Innym jest ustalenie wymagań klienta co do wyglądu strony www. Grafika strony może być prosta, złożona lub wyrafinowana. Trudno jednoznacznie wyznaczyć granice między tymi kategoriami. Aby sprostać oczekiwaniom co do szaty graficznej, najczęściej prosimy klienta, aby pokazał w internecie kilka stron które odpowiadają jego gustom i są związane z branżą w której działa. Na tej podstawie łatwiej jest dokonać wyceny.